Tegnap útrakeltünk a Naggyal, és megtapogattuk a Láthatatlan Kiállítást. 8-9 éves kortól ajánlott, valóban nem is érdemes kisebb gyerekkel menni. 15 percenként indulnak a max. 8 fős csoportok, érdemes előre időpontot foglalni, különben várhatunk, amíg akad szabad hely. A kiállítás 12-kor nyit.
Mi pont 12-re foglaltunk időpontot, kicsit korábban érkeztünk, így egy picit várnunk kellett kinn. Nem messze tőlünk sziesztázott a Láthatatlan Kutya:
Legnagyobb sajnálatunkra a gazdája viszont valóban láthatatlan volt, így nem ismerkedhettünk meg vele közelebbről, azért csak fényképezgettük.
Összegezve: nagyon jó volt! A tárlatvezetés végén a sötét büfében elfogyasztottunk 1-1 üdítőitalt, természetesen sötétben kiszámolt fizetséggel. Figyelmesek az árképzéssel, mert ha mondjuk nem 150 forint egy üdítő, hanem csak 145, akkor nem biztos, hogy pontosan eltaláltam volna, hogy miből mennyit adjak :D
Végül még a Braile-írást is kipróbálhattuk. Én 5 évig tanultam iskolában gépírást, azóta is naponta gépelek vakon, de nem hiszem, hogy ezt használható szinten meg tudnám tanulni.
Braille-írás (vakok írása) ? Hogyan írjuk? Hogyan mondjuk?
Amikor az interneten, folyóiratokban és más kiadványokban szó esik a vakok írásáról, gyakran helytelenül használják ezt a kifejezést, úgy utalnak rá, mint Brej írás, Bráj írás, Breil-írás, Breille-írás, Bréj-írás, Bril írás, Brail-írás, Braile írás, vagy éppen mint pötty, dudor.
A magyar helyesírás szerint a vakok írására következőképpen kell utalnunk: vakírás, Braille-írás, pontírás, domború írás.
Előfordul az is, hogy a vakírás feltalálójának nevét Louise Braille-nek írják. A helyes írásmód: Louis Braille.
A kiejtés: Magyarországon többnyire ?Bráj írás?-nak ejtjük, de vannak akik ?Brej írás?-nak mondják. Az előző a hitelesebb, mert a francia kiejtéshez közelít. Louis Braille nevének kiejtése pedig: Lui Bráj.